Οι ομάδες που προπορεύονται στους δύο ομίλους του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Κ18 συνέχισαν με επιτυχίες στην 4η αγωνιστική.
Ά όμιλος
Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροοι του ομίλου, καθώς ΕΘΑ και Ε.Ν. Παραλιμνίου κέρδισαν στις έδρες τους τις ΕΝΑΔ και Διγενή ΝΒΑ αντίστοιχα. Αήττητοι παραμένουν Αχιλλέας και Κεραυνός, με την ομάδα του Καϊμακλίου να επικρατεί της ΑΕΚ, ενώ οι Στροβολιώτες είχαν ρεπό αυτή την αγωνιστική.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:
Ε.Ν.Παραλιμνίου – Διγενής-NBA B.C. 70 – 45
ΕΘΑ Έγκωμης – Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 69 – 34
Όλυμπος Αγλαντζιάς – Youth Stars 50 – 43
Αχιλλέας Καϊμακλίου – Πετρολίνα ΑΕΚ 90 – 10 (Φωτογραφίες)
Ρεπό: Κεραυνός
Επόμενη αγωνιστική (19/10)
Youth Stars – Αχιλλέας Καϊμακλίου 12:00
Διγενής-NBA B.C. – ΕΘΑ Έγκωμης 12:30
Πετρολίνα ΑΕΚ – Κεραυνός Στροβόλου 16:00
Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – Όλυμπος Αγλαντζιάς 16:00
Ρεπό: Ε.Ν.Παραλιμνίου
Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ18 – Α’ ΦΑΣΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Θ. | Ομάδα | Α. | Ν. | Η. | M. | Υ. | Κ. | Π. | Β. |
1 | Ε. Ν. Παραλιμνίου | 4 | 3 | 1 | 0 | 217 | 160 | 0 | 7 |
2 | ΕΘΑ Έγκωμης | 4 | 3 | 1 | 0 | 233 | 186 | 0 | 7 |
3 | Αχιλλέας Καϊμακλίου | 3 | 3 | 0 | 0 | 222 | 71 | 0 | 6 |
4 | Κεραυνός Στροβόλου | 3 | 3 | 0 | 0 | 205 | 135 | 0 | 6 |
5 | Όλυμπος Αγλαντζιάς | 4 | 1 | 3 | 0 | 142 | 223 | 0 | 5 |
6 | Youth Stars | 4 | 1 | 3 | 0 | 195 | 201 | 0 | 5 |
7 | Διγενής – NBA B.C. | 3 | 1 | 2 | 0 | 166 | 166 | 0 | 4 |
8 | Πετρολίνα ΑΕΚ | 3 | 1 | 2 | 0 | 95 | 205 | 0 | 4 |
9 | Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ | 4 | 0 | 4 | 0 | 132 | 260 | 0 | 4 |
Β’ όμιλος
Ο Phoenix MJ Basket Plus δέχθηκε την πρώτη του ήττα στη φετινή σεζόν, από τον Άτλαντα, και πλέον ισοβαθμεί με άλλες τέσσερις ομάδες που ακολουθούν τον πρωτοπόρο Ζήνωνα που είναι η μοναδική αήττητη ομάδα των ομίλων. Για την 4η αγωνιστική νίκες πέτυχαν επίσης οι ΑΠΟΠ, A.O. Αραδίππου και Ανόρθωση, απέναντι στους Απόλλων Λεμεσού, ΕΝΑΑΘ και ΑΕΛ αντίστοιχα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού 20 – 0
ΑΠΟΠ Πάφου – Απόλλων Λεμεσού 69 – 59
PAGECORP GROUP ΕΝΑΑΘ – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 39 – 49
Άτλαντας – Phoenix MJ Basket Plus 66 – 27
Ανόρθωση Αμμοχώστου – ΑΕΛ Λεμεσού 73 – 58
Επόμενη αγωνιστική (19/10)
Αχιλλέας Αγρού – ΑΠΟΠ Πάφου 12:00
Απόλλων Λεμεσού – PAGECORP GROUP ΕΝΑΑΘ 12:00
ΑΕΛ Λεμεσού – Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 15:00
Phoenix MJ Basket Plus – Ανόρθωση Αμμοχώστου 17:00
Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου – Άτλαντας 18:30
Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ18 – Α’ ΦΑΣΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Θ. | Ομάδα | Α. | Ν. | Η. | M. | Υ. | Κ. | Π. | Β. |
1 | Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα | 4 | 4 | 0 | 0 | 233 | 120 | 0 | 8 |
2 | Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου | 4 | 3 | 1 | 0 | 211 | 206 | 0 | 7 |
3 | ΑΠΟΠ Πάφου | 4 | 3 | 1 | 0 | 248 | 219 | 0 | 7 |
4 | ΑΤΛΑΝΤΑΣ | 4 | 3 | 1 | 0 | 266 | 169 | 0 | 7 |
5 | Ανόρθωση Αμμοχώστου | 4 | 3 | 1 | 0 | 204 | 164 | 0 | 7 |
6 | Phoenix MJ Basket Plus | 4 | 3 | 1 | 0 | 145 | 143 | 0 | 7 |
7 | ΑΕΛ Λεμεσού | 4 | 1 | 3 | 0 | 151 | 194 | 0 | 5 |
8 | Απόλλων Λεμεσού | 4 | 0 | 4 | 0 | 192 | 243 | 0 | 4 |
9 | PAGECORP GROUP ΕΝΑΑΘ | 4 | 0 | 4 | 0 | 147 | 259 | 0 | 4 |
10 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 80 | 4 | -4 |