Break για Miami, 2-0 οι Warriors

0

Δύο παιχνίδια για τους ημιτελικούς σε Ανατολή και Δύση περιείχε το πρόγραμμα τα ξημερώματα στο NBA.

Οι Miami Heat έκαναν το brake απέναντι στους Toronto Raptors, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τους ημιτελικούς της Ανατολής. Η ομάδα του Miami έφτασε πολύ κοντά στη νίκη στην κανονική περίοδο, όμως το επιμέρους σκορ 7-1 με το τρίποντο από το κέντρο στην εκπνοή του Lawry να στέλνει το παιχνίδι στη παράταση. Παρόλα αυτά το αποτέλεσμα ήταν απόλυτα δίκαιο, καθώς οι φιλοξενούμενοι με 72% ευστοχία στα τρίποντα, ήταν αδύνατο να χάσουν!

tor-mia-g1

Στον ημιτελικό της Δύσης οι Golden State Warriors συνεχίζουν να δείχνουν ανίκητοι ακόμα και αν δεν βρεθούν σε καλή μέρα. Το Portland βρέθηκε στο +17 και ήταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως στη τελευταία περίοδο οι Warriors έκαναν απίστευτο παιχνίδι και με επιμέρους σκορ 34-12, έκαναν το 2-0!