Δείτε πιο κάτω αναλυτικά το πρόγραμμα των επόμενων αγώνων του Χειμερινού Πρωταθλήματος Καλαθόσφαιρας για τη σεζόν 2022-2023. Για τα αποτελέσματα των αγώνων που ήδη έχουν διεξαχθεί, πατήστε εδώ.
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ημερομηνία | Ώρα | Γηπεδούχος | Φιλοξενούμενος | Γήπεδο | |
09/01/2023 | 20:30 | NBA Friends | vs | ΚΕΠ/Δικέφαλος | Λύκειο Αποστ. Βαρνάβα |
10/01/2023 | 20:00 | Nicosia Wizards | vs | Γροθιά-Κερύνεια | Λύκ. Αγ. Γεωργίου |
10/01/2023 | 20:30 | Blue Cats | vs | E.A.K. | A’ Δημοτικό Αγ. Δομετίου |
10/01/2023 | 20:30 | Bucks 1931 | vs | Think Colour | Κλειστό Αγίου Δομετίου |
11/01/2023 | 20:30 | CyprusBasket | vs | UNIC S. Eagles | Κλειστό Αγίου Δομετίου |
13/01/2023 | 20:30 | EUC Warriors | vs | Δήμος Έγκωμης | English School |
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ημερομηνία | Ώρα | Γηπεδούχος | Φιλοξενούμενος | Γήπεδο | |
16/01/2023 | 20:50 | CyprusBasket | vs | NBA Friends | Λύκειο Αποστ. Βαρνάβα |
17/01/2023 | 20:30 | Think Colour | vs | Γροθιά-Κερύνεια | Κλειστό Αγίου Δομετίου |
18/01/2023 | 20:30 | UNIC S. Eagles | vs | Blue Cats | Κλειστό Αγίου Δομετίου |
18/01/2023 | 21:30 | ΚΕΠ/Δικέφαλος | vs | Δήμος Έγκωμης | Γυμνάσιο Γερίου |
19/01/2023 | 21:30 | Bucks 1931 | vs | EUC Warriors | Κλειστό Αγίου Δομετίου |
20/01/2023 | 20:30 | First Shoot Basket | vs | E.A.K. | English School |
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ημερομηνία | Ώρα | Γηπεδούχος | Φιλοξενούμενος | Γήπεδο | |
23/01/2023 | 20:30 | Bucks 1931 | vs | NBA Friends | Λύκειο Αποστ. Βαρνάβα |
23/01/2023 | 21:30 | Δήμος Έγκωμης | vs | Think Colour | English School |
25/01/2023 | 20:30 | UNIC S. Eagles | vs | EUC Warriors | Κλειστό Αγίου Δομετίου |
25/01/2023 | 21:30 | ΚΕΠ/Δικέφαλος | vs | E.A.K. | Γυμνάσιο Γερίου |
26/01/2023 | 21:30 | Γροθιά-Κερύνεια | vs | Blue Cats | Κλειστό Αγίου Δομετίου |
27/01/2023 | 20:30 | First Shoot Basket | vs | Nicosia Wizards | English School |
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ημερομηνία | Ώρα | Γηπεδούχος | Φιλοξενούμενος | Γήπεδο | |
30/01/2023 | 21:30 | Δήμος Έγκωμης | vs | E.A.K. | English School |
31/01/2023 | 20:30 | Think Colour | vs | Blue Cats | Κλειστό Αγίου Δομετίου |
01/02/2023 | 20:30 | UNIC S. Eagles | vs | NBA Friends | Κλειστό Αγίου Δομετίου |
01/02/2023 | 21:30 | ΚΕΠ/Δικέφαλος | vs | Nicosia Wizards | Γυμνάσιο Γερίου |
02/02/2023 | 21:30 | Γροθιά-Κερύνεια | vs | EUC Warriors | Κλειστό Αγίου Δομετίου |
03/02/2023 | 20:30 | First Shoot Basket | vs | CyprusBasket | English School |
PLAY-OFFS (A’ Φάση)
Ημερομηνία | Ώρα | Γηπεδούχος | Φιλοξενούμενος | Γήπεδο | ||
Α1 | 06-10/02/23 | Ομάδα 12 | vs | Ομάδα 5 | ||
Α2 | 06-10/02/23 | Ομάδα 11 | vs | Ομάδα 6 | ||
Α3 | 06-10/02/23 | Ομάδα 10 | vs | Ομάδα 7 | ||
Α4 | 06-10/02/23 | Ομάδα 9 | vs | Ομάδα 8 |
Ημερομηνία | Ώρα | Γηπεδούχος | Φιλοξενούμενος | Γήπεδο | ||
Α1 | 13-17/02/23 | Ομάδα 5 | vs | Ομάδα 12 | ||
Α2 | 13-17/02/23 | Ομάδα 6 | vs | Ομάδα 11 | ||
Α3 | 13-17/02/23 | Ομάδα 7 | vs | Ομάδα 10 | ||
Α4 | 13-17/02/23 | Ομάδα 8 | vs | Ομάδα 9 |
PLAY-OFFS (B’ Φάση)
Ημερομηνία | Ώρα | Γηπεδούχος | Φιλοξενούμενος | Γήπεδο | ||
Β1 | 20-24/02/23 | Ομάδα 1 | vs | Νικητής Α4 | ||
Β2 | 20-24/02/23 | Ομάδα 2 | vs | Νικητής Α3 | ||
Β3 | 20-24/02/23 | Ομάδα 3 | vs | Νικητής Α2 | ||
Β4 | 20-24/02/23 | Ομάδα 4 | vs | Νικητής Α1 |
ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (5-8)
Ημερομηνία | Ώρα | Γηπεδούχος | Φιλοξενούμενος | Γήπεδο | ||
Γ1 | 27/02-03/03/23 | Ηττημένος Β1 | vs | Ηττημένος Β4 | ||
Γ2 | 27/02-03/03/23 | Ηττημένος Β2 | vs | Ηττημένος Β3 | ||
5-6 | 27/02-03/03/23 | Νικητής Γ1 | vs | Νικητής Γ2 | ||
7-8 | 27/02-03/03/23 | Ηττημένος Γ1 | vs | Ηττημένος Γ2 |
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Ημερομηνία | Ώρα | Γηπεδούχος | Φιλοξενούμενος | Γήπεδο | ||
Δ1 | 06-10/03/23 | Νικητής Β1 | vs | Νικητής Β4 | ||
Δ2 | 06-10/03/23 | Νικητής Β2 | vs | Νικητής Β3 |
ΤΕΛΙΚΟΙ
Ημερομηνία | Ώρα | Γηπεδούχος | Φιλοξενούμενος | Γήπεδο | |
13-17/03/23 | Νικητής Δ1 | vs | Νικητής Δ2 | ||
13-17/03/23 | Ηττημένος Δ1 | vs | Ηττημένος Δ2 |
All-Star Game
Το Πρωτάθλημα 2022-2023 θα ολοκληρωθεί με τη διεξαγωγή του All-Star Game, το οποίο θα διεξαχθεί την Τετάρτη, 22/03/2023.