Δικέφαλος… σίφουνας!

0

Η ΑΕΚ ήταν καταιγιστική και χωρίς να έχει κανένα πρόβλημα κόντρα στην Szolnoki, την οποία και κέρδισε με 92-49.

Ο Αγώνας
Η ΑΕΚ από την αρχή της αναμέτρησης μπήκε δυναμικά, χωρίς να αφήσει κανένα περιθώριο στην αντίπαλο της, με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει στο 26-13.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με την «Ένωση» να κάνει ότι θέλει στο παρκέ και τους φιλοξενούμενους να περιορίζονται σε ρόλο κομπάρσου. Έτσι το ημίχρονο τελείωσε στο 50-25, με το Double score να καταδεικνύει και την εικόνα της αναμέτρησης.

Με την αρχή της επανάληψης η ομάδα του Jure Zdovc συνέχισε να σκοράρει με όλους τους τρόπους, ενώ στην άμυνα δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα. Έτσι η διαφορά συνέχισε να ανεβαίνει και το δεκάλεπτο έκλεισε στο +34, 73-39.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Jure Zdovc έδωσε χρόνο σε όλους του νεαρούς παίκτες και συνεχίζοντας να παίζει εξαιρετικά σε άμυνα και επίθεση τελείωσε το παιχνίδι παίρνοντας την νίκη με 92-49.

Τα δεκάλεπτα: 26-13, 50-25, 73-39, 92-49.