Δύσκολο εμπόδιο κατάφερε να ξεπεράσει ο ΑΤΛΑΝΤΑΣ (video)

0

Ένα ακόμα πολύ δύσκολο εμπόδιο κατάφερε να ξεπεράσει ο ΑΤΛΑΝΤΑΣ αφού φιλοξένησε στην έδρα του την δυνατή ομάδα του ΟΛΥΜΠΟΥ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ, για το πρωτάθλημα της Β1 κατηγορίας.

Ο ΟΛΥΜΠΟΣ έδειξε από το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού ότι ήρθε για να μην επιτρέψει στον ΑΤΛΑΝΤΑ μία συνεχόμενη Τρίτη κατά σειρά νίκη, με το αποτέλεσμα, στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, να δείχνει (13-19) υπέρ του.

Μετά το αρχικό σοκ της πρώτης περιόδου ο ΑΤΛΑΝΤΑΣ κατάφερε να βρει τα πατήματά του σε άμυνα και επίθεση και να παραμείνει σταθερά μέσα στο παιχνίδι αφήνοντας το ημίχρονο με την ψυχολογία στο προβάδισμα των τριών πόντων (34-31).

Οι ΄΄μικροί΄΄ του Βασίλη από την μία και οι μεγάλοι έμπειροι παίκτες του Ευριπίδη έδειξαν ότι κανένας από τους δύο δεν είχε την παραμικρή διάθεση να παραδώσει τον αγώνα.

Τελικά με καθαρό μυαλό – περιορισμό λαθών – ταχύτητα και υπεροχή κάτω από το καλάθι, ο ΑΤΛΑΝΤΑΣ κατάφερε να κρατήσει το ροζ φύλλο στην Πάφο, επικρατώντας με 76 – 61 και να χειροκροτήσει για άλλη μία φορά την εξέλιξη αυτών των παιδιών.

Παρακολουθείστε ένα φανταστικό εξάλεπτο με φάσεις από τον αγώνα όπως τις κατέγραψε η κάμερα του STEF BASKETBALL TV για τους φίλους του CB.