Έχασε από το -τελευταίο- Παγκράτι ο Ολυμπιακός Β’!

0

Το Παγκράτι αν και τελευταίο στη βαθμολογία νίκησε τον Ολυμπιακό Β’ με 79-65.

Το Παγκράτι πήρε σπουδαία νίκη επί της αναπτυξιακής ομάδας των «ερυθρόλευκων» επικρατώντας με 79-65.

Ο Ολυμπιακός Β’ στο πρώτο ημίχρονο έπαιξε αρκετά καλά και είχε μόνιμα ένα προβάδισμα μεγαλύτερο των 5-6 πόντων. Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν εντυπωσιακά και κατάφεραν να προσπεράσουν με 54-48 (28′).

Το Παγκράτι είχε βρει ρυθμό και μαζί με τον ενθουσιασμό των παικτών του Λιόγα παρέμεινε μπροστά στο σκορ (60-54, 34′). Κολοβέρος και Νίκου ηγήθηκαν της αντεπίθεσης της αναπτυξιακής ομάδας των «ερυθρόλευκων», αλλά δεν ήταν αρκετοί αφού Ντράσκοβιτς και Μίχαλος με δικούς τους πόντους διατήρησε τους γηπεδούχος στη θέση του οδηγού μέχρι την κόρνα της λήξης.

Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Ντράσκοβιτς (20π., 15ρ.), Μίχαλος (15π.) και Τζιβελέκας (13π., 9ασ.).

Ο Ολυμπιακός σούταρε 6/28 τρίποντα και είχε σε καλή μέρα τους Μελισσαράτο(18π., 7ρ.), Κολοβέρο (15π.) και Νίκου (10π. 10ασ., 7ρ.).