Έλειπαν Λεμπρόν-Ντέιβις, έκαναν… πάρτι οι Κλίπερς

0

Με τους Λεμπρόν Τζέιμς και Άντονι Ντέιβις να μένουν εκτός, οι Λος Άντζελες Κλίπερς είχαν εύκολη βραδιά απέναντι στους συμπολίτες, Λέικερς, τους οποίους και νίκησαν με 104-86.

Οι νικητές είχαν τον έλεγχο του αγώνα σε όλη τη διάρκεια, με τη διαφορά να ξεφεύγει κατά τη δεύτερη περίοδο και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 53-38. Οι πρωταθλητές δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στο παιχνίδι και απλώς μάζεψαν λίγο τη διαφορά στο τελευταίο δωδεκάλεπτο.

Το ντεμπούτο του για τους Κλίπερς έκανε ο Ρόντο, που σε 12:36 συμμετοχής είχε δύο πόντους, ένα ριμπάουντ, τρεις ασίστ και δύο κλεψίματα.

Εκ των κορυφαίων για τους νικητές ήταν ο Μόρις με 22 πόντους και επτά ριμπάουντ, ενώ ο Λέοναρντ άγγιξε το triple double έχοντας 19 πόντους, δέκα ριμπάουντ και οκτώ ασίστ.

Από τη μεριά των ηττημένων, ο Χαρέλ μέτρησε 19 πόντους και έξι ριμπάουντ, ενώ ο Κώστας Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 3:21, προλαβαίνοντας να πάρει ένα ριμπάουντ.