Εύκολα ο Κεραυνός την ΕΝΑΔ στον Στρόβολο

0

Χωρίς ν’αντιμετωπίσει οποιοδήποτε πρόβλημα, όπως ήταν άλλωστε φυσιολογικό ο Κεραυνός σημείωσε την 7η συνεχόμενη του νίκη αφού επικράτησε πριν από λίγο στον Στρόβολο επί της ΕΝΑΔ με σκορ 90-44.

Η ομάδα του Αγίου Δομετίου όπως είναι γνωστό αγωνίζεται το τελευταίο διάστημα με μόλις 6 καλαθοσφαιριστές, άπαντες γηγενείς και ως εκ τούτου δε θα μπορούσε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από αυτήν την αναμέτρηση.

Όπως καταδεικνύει και το τελικό σκορ ο αγώνας δεν χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης. Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα οι «ερυθροκίτρινοι» επιβεβαίωσαν τη νίκη τους. Στο τρίτο δεκάλεπτο αύξησαν τη διαφορά κατά τρεις πόντους (68-38) και στην τέταρτη περίοδο πέτυχαν 16 πόντους περισσότερους από την ομάδα του Αγίου Δομετίου. Έτσι, διαμορφώθηκε το τελικό 90-44.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-7, 49-22, 68-38, 90-44