Οι… λίγοι 49 πόντοι του Ίρβινγκ και η τάπα στον ΛεΜπρόν! (vids)

0

Δύο μόλις ημέρες μετά την εντός έδρας συντριβή από τους Νετς, οι Πέλικανς νίκησαν τους πρωταθλητές Καβαλίερς 124-122, χωρίς μάλιστα να έχουν στη διάθεσή του ηγέτη τους, Άντονι Ντείβις, ο οποίος βρισκόταν στον πάγκο, φορώντας πολιτικά, λόγω τραυματισμού στο δεξί πόδι.

Ο Καίρι Ίρβινγκ έκανε ό,τι μπορούσε για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του, αλλά οι 49 (!) πόντοι του αποδείχθηκαν λίγοι, όσο κι αν αυτό ακούγεται παράλογο. Ο άσος του Κλίβελαντ σημείωσε μάλιστα τους 35 από τους 49 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας συνολικά 15/28 σουτ, 8/14 τρίποντα και 11/11 βολές, αλλά τον τελευταίο λόγο στο παιχνίδι είχε ο Τέρενς Τζόουνς. Ερχόμενος από τον πάγκο, ο 25χρονος φόργουορντ ισοφάρισε το ατομικό του ρεκόρ (36 πόντοι), μάζεψε 11 ριμπάουντ και έκανε 3 τάπες με την τελευταία σε προσπάθεια για κάρφωμα του ΛεΜπρόν στα τελευταία λεπτά!

Δείτε στα βίντεο που ακολουθούν τα… όργια του Ίρβινγκ και το εκπληκτικό κόψιμο στον Τζέιμς: