Η Ομόνοια τις εντυπώσεις – Άτυχη μεν αλλά μέτρησε ή απειρία

0

Τι να πούμε σήμερα για την 9η ήττα της Ομόνοιας; Πραγματικά είναι κρίμα για τα παλικάρια του Ματσεντίδη που για μια ακόμη φορά έχασαν στο τελευταίο καλάθι.

Είναι η έκτη φορά που χάνουν στο καλάθι σε εννέα παιχνίδια. Είναι και πρωτοτυπία να έχουν την καλύτερη άμυνα στο πρωτάθλημα και να είναι τελευταίοι στη βαθμολογία δίχως νίκη.

Σήμερα είδαμε καλό μπάσκετ από τους παίκτες της Ομόνοιας για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα στο παιχνίδι και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Όταν η ομάδα βρήκε ρυθμό του ΑΠΟΕΛ απλά δεν μπορούσε να ακολουθήσει. Βρέθηκε μπροστά η Ομόνοια με 60-52 αλλά η απειρία των νεαρών Αμερικανών πιστεύω ότι στοίχισε στην ομάδα του Ματσεντίδη.

Στα τελευταία τρία λεπτά η Ομόνοια δεν σκόραρε και έτσι ήρθε η μετά το μπάσιμο του Γιανναρα.

Δεν είναι όμως όλα μαύρα για την Ομόνοια. Να θυμίσουμε ότι ο Κεραυνός κέρδισε και αυτός στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού.

Η Ομόνοια θα επανέλθει και να είστε σίγουροι ότι θα είναι πιο δυνατή παιχνίδι με παιχνίδι.