Ισοφάρισε ο Ζήνωνας τον Κεραυνό! (pics)

0

Σε τρίτο αγώνα θα κριθεί η ομάδα που θα πάρει τον τίτλο στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ18, αφού ο Ζήνωνας κέρδισε τον δεύτερο αγώνα κόντρα στον Κεραυνό με 45-43 και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των τελικών.

Στον πρώτο αγώνα είχε επικρατήσει ομάδα του Στροβόλου στην έδρα της με 60-50.

Με την ισοφάριση από τον Ζήνωνα η σειρά μεταφέρεται και πάλι στο στάδιο «Κώστας Παπαέλληνας», όπου θα βγει και η πρωταθλήτρια, αφού σύμφωνα με την προκήρυξη τον τίτλο παίρνει η ομάδα που θα πάρει δύο ροζ φύλλα.

Στο σημερινό παιχνίδι ο Ζήνωνας είχε διαφορά τριών πόντων στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (17-14), με τον Κεραυνό να κάνει ανατροπή με την ολοκλήρωση του ημιχρόνου (22-23). Οι «ερυθροκίτρινοι» διατηρούσαν το προβάδισμα και στην τρίτη περίοδο με δύο πόντους (29-31), για να πάρει τελικά ο Ζήνωνας τη νίκη με 45-43.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-14, 22-23, 29-31, 45-43