Ήττα και από Γεωργία για την Εθνική Παίδων

0

Την ήττα με 72-50 γνώρισε η Εθνική Παίδων στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ανδρών Κ16 Β’ Κατηγορίας από την πολύ ισχυρή Γεωργία. Η κυπριακή ομάδα είχε τα δικά της καλά διαστήματα μέσα στο παρκέ, ωστόσο δεν μπόρεσε να διεκδικήσει την νίκη από το παιχνίδι.

Η Γεωργία ήταν η ομάδα που μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και είχε προηγηθεί με 16-10 στην α’ περίοδο, ενώ στο ημίχρονο το σκορ πήγε στο 42-22. Με το φινάλε της γ’ περιόδου η Κύπρος μείωσε σε 56-38, ενώ το τέλος του αγώνα βρήκε την Γεωργία να επικρατεί με 72-50.

Πρώτος σκόρερ για την Κύπρο ήταν ο Μάριος Κωνσταντίνου με 12 πόντους (2 τρίποντα, 2 ριμπάουντ).

Ο επόμενος αγώνας για την Εθνική Παίδων θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα (12/8) στις 19:15 απέναντι στην Ιρλανδία και θα μεταδίδεται ζωντανά μέσω live streaming από το κανάλι της FIBA στο YouTube και σε αναμετάδοση στην ιστοσελίδα της ΚΟΚ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-16, 22-42, 38-56, 50-72