Κ18: ΚΥΠΡΟΣ – ΙΡΛΑΝΔΙΑ 55-75

0

Ήττα και διαβάθμιση για την Εθνική μας από την Ιρλανδία με σκορ 55-75.

Στην 22η θέση έμεινε η Εθνική Ανδρών Κ18 στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών Κ16 Β’ κατηγορίας, μετά την ήττα με 75-55 από την Ιρλανδία, στον αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 21-22. Έτσι, υποβιβάστηκε στη β’ κατηγορία.

Οι διεθνείς μας έμειναν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και προσπάθησαν για τη νίκη, με τους Ιρλανδούς να ανοίγουν την ψαλίδα του σκορ στο δεύτερο ημίχρονο.

Για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα από τους διακριθέντες ήταν ο Μάξιμος Κουτουρής με 8 πόντους, 9 ριμπάουντ και 5 ασσίστ. Διψήφιο αριθμό πέτυχαν οι Αλεξανδρίδης και Μάνναρης που είχαν 14 και 10 πόντους αντίστοιχα, ενώ ακολούθησε με 9 ο Ασλανίδης.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-18, 30-37, 47-59, 55-75