ΚΥΠΡΟΣ – ΚΟΣΟΒΟ 68-70 – ‘Έμφραγμα… at the buzzer’

0

Δεν τα κατάφερε το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αφού γνώρισε πικρή ήττα από την αντίστοιχη του Κοσόβου δεχόμενη μάλιστα τρίποντο στην εκπνοή μόλις… 0.2 δευτερολέπτα πριν τη λήξη.

Η Εθνική μας μετά το 34-34 του ημιχρόνου με αντεπίθεση διαρκείας βρισκόταν μπροστά σχεδόν καθόλη τη διάρκεια του δευτέρου μέρους και ήλεγχε τον ρυθμό.

Βρισκόταν μάλιστα μπροστά στο σκορ 1’ δευτερόλεπτο πριν το τέλος -και ενώ δεν έκανε φάουλ στην τελευταία κατοχή του Κοσόβου ενω ήταν μπροστά με 68-67- δίνοντας την ευκαιρία στις Κοσοβάρες να εκτελέσουν -όχι ένα- αλλά 2 σουτ τριών πόντων με το τελευταίο να είναι φαρμακερό.

Κορυφαία των νικητών η νατουραλιζέ Τόλεφρι που ξύπνησε -δυστυχώς- στο δεύτερο ημίχρονο με 22 πόντους ενώ 16 πρόσθεσε η Ντάτσι.

Πρώτο βιολί για την Κύπρο μας η Σταύρια Κόνιαλη (24) ενώ διψήφιες αναδείχτηκαν οι Πηλακούτα (14) και Πάγκαλος (11).