Με τέτοια διαιτησία ουτε η dream team δεν θα κέρδιζε

0

Πάρα τις ατυχίες, παρά την εχθρική διαιτησία η Εθνική Ελλάδος του ΜΥΘΙΚΟΥ Γιάννη πολέμησε σκυλίσια και ηττήθηκε στην παράταση από τη Σερβία με 100-94.

Οι διαιτητές τα έδιναν όλα υπέρ της Σερβίας, ο Κώστας Αντετοκουνμπο τέθηκε νοκ άουτ από το πρώτο δεκάλεπτο, οι Παπαπέτρου και Παπαγιάννης απουσίαζαν ούτως ή άλλως αλλά και πάλι η Εθνική Ελλάδος δήλωσε παρών.

Ο Γιάννης ήταν από άλλον πλανήτη και με 40 πόντους έβαλε δύσκολα στους Σέρβους.

Εκείνοι είχαν σε μεγάλη βραδιά τον Γιόκιτς, ενώ έχασαν τον Μίτσιτς με τραυματισμό στην αρχή του ματς.

Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς όμως ο Ντόρσεϊ με τρίποντο 11 δεύτερα πριν το τέλος έστειλε το ματς στην παράταση.

Διαιτητές: Ματζόνι (Ιταλία), Λίτσκα (Πολωνία), Καστίγιο (Ισπανία)

Δεκάλεπτα: 31-25, 51-44, 70-63, 87-87 (κ.α.), 100-94

Ελλάδα (Ιτούδης): Αντετοκούνμπο Γ. 40 (2), Αντετοκούνμπο Θ. 12 (2), Καλάθης 5 (1), Ντόρσεϊ 16 (4), Παπανικολάου 8 (2), Αγραβάνης 5 (1), Αντετοκούνμπο Κ. 6, Λαρεντζάκης, Κασελάκης, Λούντζης, Σλούκας 2