Ο ΑΠΟΠ του Λίβανου ‘ξέρανε’ τον Απόλλωνα μέσα στη Λεμεσό – Μυθικός ΜακΚι κουβάλησε τους Πάφιους για το σπουδαίο διπλό

0

Πολλές συγκινήσεις επεφύλασσε το δεύτερο -χρονικά- παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής αφού μετά από μια συγκλονιστική αναμέτρηση ο ΑΠΟΠ έβγαλε σπουδαίο διπλό μέσα στη Λεμεσό, κερδίζοντας στο τέλος τον Απόλλωνα με 74-77.

Με αντεπίθεση διαρκείας στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του Λίβανου, άντεξε σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και παρά τις ατυχίες (γρήγορο 3ο φάουλ του Μάρτιν) αλλά και το περιορισμένο rotation με επί μέρους 24-15 στο τελευταίο μέρος του αγώνα και με ολύμπια ψυχραιμία στις ελεύθερες βολές πήρε μια υπερπολύτιμη νίκη.

Για να φτάσει η αρμάδα των Πάφιων στη μεγάλη αυτή επικράτηση, χρειάστηκε τον εκπληκτικό Τουέιν ΜακΚι που έμεινε 40 -ολοστρόγγυλα- λεπτά στο παρκέ και ολοκληρώσε το ματς με 35 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-22, 44-41, 59-53, 74-77