Ο… ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ: Ο Παναθηναϊκός έφτασε τον Ολυμπιακό, ετοιμαστείτε για ΜΑΧΕΣ!

0

Ο… Ρεαλιστής γράφει για τα συμπεράσματά του σχετικά με το χθεσινό ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό!

🏀 Το σερί των 9-0 νικών που μετρά ο Ολυμπιακός απέναντι στον Παναθηναϊκό από πέρσι είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ! Πέρσι η διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων ήταν χαώδης.

🏀 Ναι, ο Παναθηναϊκός τον κέρδισε στο αντίστοιχο ματς της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος στο ΣΕΦ μα αυτό ήταν μάλλον συγκυριακό.

🏀 Επίσης τον κόντραρε και στον τελικό του Κυπέλλου, όπου ο Ολυμπιακός έφτασε στη νίκη χάρη στο τρομερό του τέταρτο δεκάλεπτο.

🏀 Αλλά ας αφήσουμε τα περσινά. Φέτος έγινε ο τελικός του Σούπερ Καπ, όπου η ομάδα του Μπαρτζώκα κέρδισε σχετικά εύκολα και το χθεσινό θρίλερ του ΣΕΦ.

🏀 Με την προσθήκη του Μπέικον ο Παναθηναϊκός είναι άλλη ομάδα. Ο Ράντονιτς δείχνει ότι χτίζει μια πολύ σκληρή ομάδα, που πρέπει να ματώσεις για να της βάλεις καλάθι.

🏀 Από μέρους του ο Ολυμπιακός έχει κάποια θεματάκια με τους αναπληρωματικούς, που ούτε χθες προσέφεραν κάτι συγκλονιστικό. Γι’ αυτό και ο Σάσα αναγκάστηκε να παίξει πάνω από 39 λεπτά και ήταν φοβερός.

🏀 Στο χθεσινό ματς φάνηκε ξεκάθαρα πως η ψαλίδα έχει κλείσει. Και μπορεί να κλείσει κι άλλο.

🏀 Μέχρι το τέλος της σεζόν θα έχουμε άλλες τουλάχιστον έξι αναμετρήσεις. Μπορεί και εννιά αν παίξουν στον τελικό του Κυπέλλου και οι τελικοί πάνε σε πέμπτο ματς.

🏀 Προσδεθείτε γιατί θα δούμε πολλά συναρπαστικά ματς. Και ας είναι και με χαμηλό σκορ όπως χθες.