Πρώτη φετινή νίκη για την Nicosia Team Rollers (vid)

0

Την πρώτη της νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα Τροχοκαθίσματος πέτυχε η Nicosia Team Rollers, επικρατώντας του Απόλλωνα με 49-19, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο Πολυπροπονητήριο «Ευάγγελος Φλωράκης» στην Λευκωσία.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ισορροπημένα, με το σκορ να είναι στο 12-8 υπέρ των γηπεδούχων στην πρώτη περίοδο. Έπειτα η Nicosia Team Rollers ανέβασε τον ρυθμό της και αύξησε την διαφορά στο σκορ, σε 24-10 με το τέλος του Α’ ημιχρόνου και σε 41-15 έως την ολοκλήρωση του τρίτου δεκαλέπτου. Με το φινάλε του αγώνα η ομάδα από την Λευκωσία επικράτησε με 49-19.

Τα δεκάλεπετα: 12-8, 24-10, 41-15, 49-19

Nicosia Team Rollers (Γιώργος Νικολάου): Κωνσταντίνου, Φάγες, Νικολάου 23, Μιχαηλίδης, Θεοχάρους 7, Καλπάκη 16, Μανάκου, Χριστοφόρου, Ευτυχίου 4.

Απόλλωνας (Στέργιος Ξυστούρης): Χριστοδούλου, Ποταμίτης, Ροδοσθένους, Χριστοφίδης 4, Λαζάρου 15.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες, ο διεθνής καλαθοσφαιριστής της Εθνικής Τροχοκαθίσματος, Χάρης Θεοχάρους, μίλησε στην κάμερα της Κυπριακής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης. Δείτε τα όσα ανέφερε στο πιο κάτω βίντεο: