Σοβαρεύτηκε και… καθάρισε την ΕΘΑ ο Απόλλωνας -ΡΕΠΟΡΤΑΖ

0

Οι κυανόλευκοι της Λεμεσού αφυπνίστηκαν μετά το -6 του πρώτου δεκαλέπτου και πραγματοποιώντας σοβαρή εμφάνιση ανέτρεψαν την εναντίον τους διαφορά και πήραν μία εύκολη νίκη επί της ΕΘΑ με 84-62.

Η ομάδα του Γιανναρά μπήκε μουδιασμένη στην αναμέτρηση με αποτέλεσμα οι κιτρινόμαυροι της Έγκωμης να βρίσκουν με συνέπεια το δρόμο προς το καλάθι του Απόλλωνα για να βρεθούν μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο και με +6 (14-20).

Οι φωνές του Κύπριου τεχνικού χτύπησαν το καμπανάκι στις τάξεις των κυανολεύκων, οι οποίοι κυρίως μέσα από την άμυνα γύρισαν το μομέντουμ του αγώνα και βρέθηκαν από το -6 στο +4 με τη λήξη του ημιχρόνου. Το τρίτο δεκάλεπτο οι Λεμεσιανοί έμοιαζαν αποφασισμένοι να διώξουν τα όποια σύννεφα αμφιβολίας μαζεύτηκαν πάνω από το κλειστό του Απόλλωνα και με επί μέρους σκορ 29-10 εκτόξευσαν τη διαφορά στο +23 για να φτάσουν στη 2η συνεχόμενη τους νίκη.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας διατήρησε το προβάδισμά του, παίρνοντας τελικά το ροζ φύλλο με σκορ 84-62.
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-17, 36-32, 65-42, 84-62