Τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής (2ος Βορρά 5η αγωνιστική)

0

Την αήττητη πορεία τους στο πρωτάθλημα συνέχισαν ο Ζέφυρος και ο Παναθλητικός, μετά την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Τα αποτελέσματα:

Μακεδονικός – ΑΕ Κομοτηνής 57-73
Αστέρας Καβάλας – Αγία Βαρβάρα 81-65
ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 69-80
ΠΚ Νεάπολης – Μαντουλίδης 66-75
Παναθλητικός – Ίκαροι Σερρών 61-48
Ιωνικός Ιωνίας- Νέα Μουδανιά 69-53
Ορφέας Ν. Σκοπού – Ζέφυρος 71-81

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ 81-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-29, 33-47, 54-58, 81-65
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ.-Λουλουδιάδης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Μαγιάννης): Παπαζώτος 15 (2), Τεμεκονίδης 1, Μπόζης 9 (2), Μαρκόπουλος 1, Μαραβέγιας, Γ. Σουλίδης 2, Αθανασιάδης 21 (1), Αργυρίου, Χαριζάνης 15 (2), Μυζίου 10, Ζαρωτιάδης 7.
ΑΓ. ΒΡΑΡΒΑΤΑ (Καμαράκης): Σαμαράς 15 (3), Κοντογιαννόπουλος 1, Αντωνιάδης, Μητρούλης 6 (2), Ζωτίδης 6 (2), Παϊτάρης, Δάτσης 10, Δανίκας 13 (1), Ντάτσης, Παπακωνσταντίνου 10 (2), Φασουλάς 4, Σκοπίδης.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ – Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΑ 69-53
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-10, 36-27, 59-38, 69-53
Διαιτητές: Ρούκας-Ζιώγας
ΙΩΝΙΚΟΣ (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης, Σαρησάββας , Παναγιώτου 17(2), Τουτβετζίδης 12(1), Δικταπανίδης 2, Γκούμας 6, Σιδηροηλίας , Παπαδόπουλος 11, Κουλαξής 7, Καλογεράτος 9(3), Κούντες 2, Γεωργιάδης 2.
Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΑ (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 3, Βέτσος, Τεζετζίδης, Τσιγγελίδης 5, Χαριστός Κ. 5, Σερέτης, Κουτζούχας 8, Κοκκίνης 6, Ξανθόπουλος, Φιλοξενίδης 8, Χαριστός Σ 9,. Παντελέρης 9.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 57-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 36-34, 42-55, 57-73
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Κέτουλας
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Μύθου):Σκουφεζής Ε., Κοντσές 12, Ντσιλής 15, Μπαρζού 8 (2), Παπαγρηγορίου, Κομμάτας 4, Χαλάτσης 9, Σκουφεζής Α 1, Πηλακούτας 6 (2), Λυχριδάς 1, Ρίζος 1, Μαργαρίτης.
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κοκκινόπουλος) Σταματέλος 10 (1), Κρίμπουρας, Χονδρόπουλος 14 (4), Βακρινός 2, Λεχούδης 9, Βαχαρίδης, Κουτσοβασίλης 18 (2), Καραμπέκης 5, Μπορμπίδης, Πολυχρονιάδης, Παλάκης 15 (2), Λέφης.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 61-48
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-12, 35-20, 44-34, 61-48
Διαιτητές: Γερακίνης-Παζόλης
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Γεροφώτης):Βογιατζής 5 (1), Πράντσος , Τσεσμετζής, Μαδεμλής, Χατζημιχαηλίδης 14 (4), Καλούτσικος 12, Κοϊμτζόγλου 8, Μαυροματίδης 4, Τσιακίρης, Μπάκος 16(3), Κασούρας 2, Βαρίδης.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. (Ποργιόπουλος): Μπουζουτσίδης, Γρίψιος 9 (1), Παπαπασχάλης 2, Γεωργιανός 8, Τράκας 17 (3), Παπαδόπουλος, Γιαννούλης, Γκούτζιας 5, Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 2, Θολιώτης 4, Φώτογλου 1.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 69-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 34-42, 49-54, 69-80
Διαιτητές: Εκίζογλου-Λαδάς
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης): Σαββίδης, Καραγιώργος, Σκεμπής 13, Αθανασίου 9 (3), Χατζηδημητρίου 11(1), Καναράς 10(2), Σιμάκης 12(1), Καλατζής 12 (3), Καραμπέκης, Χαλίλ 2, Γκουτσίδης.
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης)Τουλούμης 12 (2), Μαρκίδης 10, Μαραπίδης 6, Παπαδόπουλος, Λαϊδης, Μπατάκος 13, Σεφερίδης 8, Κοτζαγιάννης 10, Χαρτόπουλος 21 (2).

ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 66-75
ΔΕΚΑΕΠΤΑ: 16-18, 33-41, 49-63, 66-75
Διαιτητές: Πετανίδου-Καρκαλέτσης
ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ( Μπούμπας – Τασόπουλος): Νικολαίδης 7 (1), Χριστοδούλου 5, Αποστολίδης 17, Καραγιαννάκης 8 (2), Χύτας 11, Ζειμπέκης 7 (1), Χριστοφόρης, Φαρμάκης 2, Καραφέρας, Δημητρόπουλος 1, Τσιώρας 5 (1), Ταουκίδης 3.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ντολόπουλος); Γκίζης, Ροπούτης 14 (2), Τάκης 3 (1), Φόρογλου, Μπέλλος 9, Γκαντίδης 4, Γιαννακός 1,Ρεφατλάρι, Γκαβέζος, Κουτουξίδης 29, Τσιριλάκης 6, Θώμος 9.

ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ – ΖΕΦΥΡΟΣ 02 71-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-22, 35-40, 51-64, 71-81
Διαιτητές: Κατρακάρης – Μπακάλης
ΟΡΦΕΑΣ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 20 (3), Ιακωβίδης 17 (3), Αποστόλου 7 (1), Χατζής 6 (2), Καβαργύρης 2, Χατζηανδρέου 10, Ιωσηφίδης 6, Τσανάκας 3 (1), Σύρπας, Χατζηκυριακίδης.
ΖΕΦΥΡΟΣ (Τσολάκης): Μυτιληναίος 18 (4), Μυλωνάς 18, Αλεξανδρίδης 16 (4), Τσιουντός 17 (2), Μυστιλιάδης 1, Τσιώκας 11, Πατίκας.

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες):

1) Παναθλητικός Συκεών 10 (5-0, 334-244)
2) Ζέφυρος 10 (5-0, 381-333)
3) Ίκαροι Σερρών 9 (4-1, 335-267)
4) ΑΕ Κομοτηνής 9 (4-1, 341-319)
5) Μακεδονικός 8 (3-2, 376-352)
6) Χαλκηδόνα 8 (3-2, 331-307)
7) Ορφέας Ν. Σκοπού 8 (3-2, 342-343)
8) Αστέρας Καβάλας 7 (2-3, 388-376)
9) Ιωνικός Ιωνίας 7 (2-3, 349-341)
10) ΠΚ Νεάπολης 6 (1-4, 315-336)
11) ΓΑΣ Κομοτηνή 6 (1-4, 280-333)
12) Μαντουλίδης 6 (1-4, 286-342)
13) Αγία Βαρβάρα 6 (1-4, 241-340)
14) Νέα Μουδανιά 5 (0-5, 304-370)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 20/11):

Αγία Βαρβάρα – Μακεδονικός
Χαλκηδόνα – Αστέρας Καβάλας
Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνή
Ίκαροι Σερρών ΠΚ Νεάπολης
Παναθλητικός – Ιωνικός Ιωνίας
ΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Ν. Σκοπού
Ζέφυρος 02 – Νέα Μουδανιά