Άγγιξε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ανατροπή Λείβας και Μπερ Σέβα – ΣΤΟΙΧΙΣΕ το κακό πρώτο ημίχρονο -ΒΙΝΤΕΟ

0

Την 4η συνεχόμενη ήττα του στον πάγκο της Μπερ Σέβα γνώρισε ο δικός μας Χριστόφορος Λειβαδιώτης αφού η Χάποελ ηττήθηκε εκτός έδρας από την Γκαλίλ Ελιόν με 74-66.

Μια αναμέτρηση που είχε δύο όψεις, αφού οι γηπεδούχοι μπήκαν πάρα πολύ δυνατά και έφτασαν να κλείσουν το ημίχρονο μπροστά με +22 (41-19) κάνοντας ότι ήθελαν στο παρκέ.

Η διαφορά μάλιστα έφτασε μέχρι το +24 όμως ο κόουτς Λείβας και οι παίχτες του δεν ήταν αποφασισμένοι να παραδοθούν. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν την δική τους αντεπίθεση και πλησίασαν σε μία από τις μεγαλύτερες ανατροπές αφού το 50-26 στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου έγινε… 68-64 (18-38 το επί μέρους σερί) βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι.

Η ομάδα του Χριστόφορου Λειβαδιώτη υπέκυψε τελικά (74-66) όμως κρατά την σπουδαία αντίδραση και έχει «σημαδέψει» πλέον ως must win το επόμενο ματς με την ουραγό Χάποελ Ρισόν.