Δεν άντεξε η Εθνική μας…

0

Την ήττα από την Ελβετία γνώρισε η Εθνική μας ομάδα με 61-51 στον αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 17-24 του ή Πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας Κ16 Ανδρών.

Η ομάδα μας ξεκίνησε εξαιρετικά το παιχνίδι και με όπλο την εξαιρετική άμυνα παρέμενε μέσα στην διεκδίκηση του, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται οριακά υπέρ των Ελβετών με 32-26.

Στην επανάληψη, όμως, ένα επιθετικό μπλακ άουτ στοίχισε στην Κύπρο (5 πόντους ενεργητικό στην γ’ περίοδο), με αποτέλεσμα παρά τις γενναίες προσπάθειες των παικτών μας, η ήττα να μην αποφευχθεί.

Για το σύνολο του Αντώνη Δημητρίου οι Τίγκας και Κωνσταντινίδης πέτυχαν από 10 πόντους έκαστος, ενώ για τους νικητές ο Μουρόν Μπάρμπα σκόραρε 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 13-8, 32-26, 44-31, 61-51