Η Γαλατά… ισοπέδωσε την Μπατσελόνα!

0

Η Γαλατά ήταν ανώτερη και έκανε… περίπατο κόντρα στην Μπαρτσελόνα του Γιώργου Μπαρτζώκα, επικρατώντας με 78-65.

Οι Τούρκοι είχαν από την αρχή το προβάδισμα, ανεβάζοντας την διαφορά πάνω από τους 10 πόντους στην τρίτη περίοδο και τελικά παίρνοντας εύκολα την νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 39-35, 61-48, 78-64
Γαλατάσαραϊ (Αταμάν): Πρέλτζιτς 3 (1τρ, 6ασ), Μίτσοβ 15 (3), Τάιους 12, Σιλμπ 18 (8ρ), Πλάις 4 (11ρ), Ντέι 2, Γκιουλέρ 18 (4τρ, 7ασ), Ντίμπλερ 3 (1), Κοκσάλ 3 (1).
Μπαρτσελόνα (Μπαρτζώκας): Ράις 22 (3), Χολμς 4, Ντόελμαν, Ντόρσεϊ 7 (10ρ), Κλαβέρ, Βεζένκοφ 4, Ερικσον 5 (1), Ολεσον 7, Κόπονεν 4, Περπέρογλου 9 (1), Τόμιτς 2.

MVP
Ο Σίλμπ ήταν εκπληκτικός, τελειώνοντας το παιχνίδι με 18 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και συνολικά 30 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης.

Key Factor
Ο Σιναν Γκιουλέρ για ακόμα ένα φετινό παιχνίδι ήταν πολύ καλός, τελειώνοντας το παιχνίδι με 18 πόντους, 4 τρίποντα και 7 ασίστ.

Καλύτερος Ηττημένος
Ο Ράις τελείωσε την αναμέτρηση με 22 πόντους και 3 τρίποντα, χωρίς όμως να μπορεί να δώσει στην ομάδα του την νίκη.

Η απογοήτευση
Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα σούταραν με το αποκαρδιωτικό 47,5 στα σουτ δύο πόντων, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο σκοράρισαν μόλις 13 πόντους.