Κλουζ – Πετρολίνα ΑΕΚ LIVE στο Cyprusbasket.net

0

H Πετρολίνα AEK δοκιμάζεται ξανά στην Ρουμανία με την Κλουζ. Θα τα καταφέρει αυτή τη φορά; Το cyprusbasket.net σας μεταφέρει όλη τη δράση από το κρίσιμο παιχνίδι όπου η ομάδα της Λάρνακας ψάχνει την πρώτη της νίκη στην φετινή της παρουσία στο FIBA Europe Cup. Τζάμπολ στις 20:30.

cluj-aek-1

(Η σελίδα δεν ανανεώνεται αυτόματα. Κάντε refresh ή πατήστε το F5 για να ανανεώσετε)

Πρώτο δεκάλεπτο

1′ 0-2 η ΑΕΚ με τις δύο εύστοχες βολές του Χάρις.

2′ 0-6 η ΑΕΚ με κάρφωμα του Μπρέζετς. Μπήκε καλύτερα η ΑΕΚ!

4′ 2-8 με νέο κάρφωμα του Μπρέζετς!

5′ 2-11 η ΑΕΚ με τρίποντο του Τόμας! Αμέσως τάιμ άουτ για την Κλουζ

6′ 7-14 double score για την ΑΕΚ.

Νωρίτερα στην Τουρκία η Γκαζιαντέπ επικράτησε της Πέγια με 74-56.

7′ 13-16 η Κλουζ κλείνει τη διαφορά.

9′ 15-16 Εδώ και λίγα λεπτά η ΑΕΚ δεν καταφέρνει να βρει λύσεις προς το καλάθι της Κλουζ.

10′ Τέλος πρώτου δεκαλέπτου με την ΑΕΚ να καταφέρνει να μένει μπροστά με 17-18.

cluj-aek-3

Δεύτερο δεκάλεπτο

11′ 20-18 μπροστά η Κλουζ με τρίποντο.

12′ 20-19 με εύστοχη βολή του Πέτροβιτς.

13′ 22-22 τρίποντη βόμβα του Παντελή!

14′ 23-25 με νέο τρίποντο του Πέτροβιτς.

16′ 27-25 μπροστά οι ρουμάνοι.

17′ 29-25 ο Αντάμοβιτς δίνει αέρα 4 πόντων στους γηπεδούχους.

18′ 29-28 με τρίποντο του Τόμας!

19′ 31-28 με τον Αντάμοβιτς να κάνει ότι θέλει στη συγκεκριμένη φάση…

Ημίχρονο 31-29 με την βολή του Γκούντγουιν.cluj-aek-2

3o δεκάλεπτο

21′ Έχει ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να μένουν άποντες στο πρώτο λεπτό.

22′ 36-31 με ξέσπασμα της Κλουζ. Πρέπει να προσέξει εδώ η ΑΕΚ.

23′ 42-31 Τρίποντο του Αντάμοβιτς.

24′ 42-33 μειώνει ο Χάρις.

Πρόβλημα με τον Πέτροβιτς που πήγε στον πάγκο κουτσαίνοντας.

cluj-aek-4

26′ 43-37 ροκανίζει τη διαφορά η ΑΕΚ.

28′ 48-37 νέο ξέσπασμα της Κλουζ που ανεβάζει ξανά τη διαφορά πάνω από τους 10.

29′ 52-37 συνεχίζει να βομβαρδίζει το καλάθι της ΑΕΚ η Κλουζ.

30′ 55-38 με τρίποντο στη λήξη του δεκαλέπτου.

Τέταρτο δεκάλεπτο

Ακούστηκε χαρακτηριστικά ο κόουτς Λίνος Γαβριήλ να ρωτάει τους παίκτες του γιατί τα παράτησαν…

cluj-aek-5

31′ 55-42 με τρίποντο του Πέτροβιτς.

32′ 58-42 άμεση απάντηση από την Κλουζ.

34′ 60-47 Προσπαθεί η ΑΕΚ να κλείσει τη διαφορά, αλλά η Κλουζ βρίσκει απαντήσεις.

36′ 62-47 παραμένει η διαφορά.

38′ 62-51 Ο Τόμας έδωσε λύσεις στην ΑΕΚ, αλλά φαίνεται ότι είναι αργά.

39′ 62-54 με τρίποντο του Πέτροβιτς. Αμέσως τάιμ άουτ για την Κλουζ που ανησυχεί για το τελευταίο λεπτό.

62-56 τώρα με βολές του Πέτροβιτς που κρατά την ΑΕΚ στο παιχνίδι.

Ανύπαρκτο φάουλ πάνω στον Μολντεβάνου έδωσαν οι διαιτητές. Ευστόχησε στη μία βολή αυτός. 63-56 και τάιμ άουτ για την ΑΕΚ.

63-59 τρίποντο του Τόμας!

30″ απομένουν 63-62!!!

5″ 65-63 και μπάλα στην ΑΕΚ!

Ο Μπρέζετς σηκώθηκε κάτω από το καλάθι για να ισοφαρίσει όμως τον κόψανε και η Κλουζ πήρε τη νίκη…