«Λύγισε» στο τέλος ο Άρης

0

Ο Άρης στο τέλος δεν άντεξε και γνώρισε την ήταν στην Φρανκφούρτη από τους Σκαϊλάινερς με 81-74…

Image

Οι παίκτες του Δημήτρη Πρίφτη ήταν μπροστά σε όλο το παιχνίδι, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο η κούραση, τα φάουλ και τα λάθη «λύγισαν» τους Θεσσαλονικείς, με αποτέλεσμα οι «κίτρινοι» να… καταφέρουν να χάσουν!

Τα δεκάλεπτα: 10-20, 34-37, 50-55, 81-74
Σκαϊλάινερς Φρανκφούρτης (Χέρμπερτ): Βον 16(1), Μερτζ, Ιλτζχέφερ, Γκρέιβς 20(3), Ρόμπερτσον 5, Μόρισον 8(9ριμπ.), Ιμπέκβε 14(2), Σιλντς 15, Κίελ 3.
Άρης (Πρίφτης): Ξανθόπουλος 3(1), Φλιώνης, Τσαϊρέλης 7, Τζένκινς 22(4), Κάμινγκς 6, Ζάρας 7(2), Μούρτος, Σίμτσακ, Μπάκνερ 15(12ριμπ.), Γιάνκοβιτς 11(2), Ντραγκίσεβιτς 3.

MVP
O Γκρέιβς ήταν ο κορυφαίος των γερμανών τελειώνοντας το παιχνίδι με 20 πόντους και 3 τρίποντα.

Key Factor
Η τέταρτη περίοδος ήταν το σημείο που κρίθηκε το παιχνίδι με τους γηπεδούχους να σκοράρουν 31 πόντους, ανατρέποντας την εις βάρος τους κατάσταση.

Καλύτερος ηττημένος
Ο Τζένκινς ήταν ότι καλύτερο είχε να παραθέσει στο παρκέ ο Άρης με τον Αμερικανό να τελειώνει το παιχνίδι με 22 πόντους και 4 τρίποντα.

Η απογοήτευση
Η άμυνα του δευτέρου ημιχρόνου και δη του τετάρτου δεκαλέπτου είναι κάτι που στον Άρη θα θέλουν γρήγορα να ξεχάσουν.