Νίκη των Moufflons επί του ΑΠΟΠ με κορυφαία Κινάνη

0

Το ροζ φύλλο αγώνος πήραν οι Moufflons, επικρατώντας με 61-55 εστην εντός έδρας αναμέτρηση με τον ΑΠΟΠ. Κορυφαία του αγώνα η Κινάνη, με 19 πόντους 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ.από τον ΑΠΟΠ ξεχώρισε η Θεμιστοκλέους πετυχαίνοντας 29 πόντους.

Οι Moufflons μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι παίρνοντας προβάδισμα με 4-0 στο 3’, και οι βολές της Meadows στο ίδιο λεπτό έκαναν το 7-2. Η διαφορά αυξήθηκε στο +10 στο 6’ (12-2), ενώ στο 7’ το σκορ ήταν 15-5. Ο ΑΠΟΠ έπαιξε πιο επιθετικά, στο τελευταίο 3λεπτο και με το εντυπωσιακό σερί 12 πόντων γύρισε το σκορ στο υπέρ του 17-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχες ήταν πιο επιθετικές, πέτυχαν 13 πόντους και 7 από αυτούς να είναι της Meadows, ενώ η ομάδα της Πάφου πέτυχε 5 πόντους, με το ημίχρονο να λήγει στο 31-22.

Οι Moufflons διατηρούσαν το προβάδισμα, με τον ΑΠΟΠ να μειώνει σε 53-48 με τη βολή της Παπανικολάου στο 36’. Στο 38’ οι βολές της Κινανή έκαναν το 57-50, με τις Moufflons να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνος με 61-55.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-17, 31-22, 46-35, 61-55

Moufflons (Nemanja Bjedov) Ιωάννου 9 (1), Πουσιαπακέ 7 (1), Παπαγιάννη 5 (1), Κινάνη 19 (1), Meadows 16 (2), Σπυρίδου 5 (1), Μομτζιαν

ΑΠΟΠ (Νταϊάνα Αγαπίου): Παπανικολάου 6, Ευσταθίου 11 (2), Κουκλάδα, Τσέλεπου 3 (1), Θεμιστοκλέους 29 (1), Παναγιωτίδη, Λουκαϊδου, Ηλίεβα 6