Οι μικροί του Άλταντα έκλεψαν την παράσταση (vid)

0

Εκπληκτική παράσταση από τους μικρούς του ΑΤΛΑΝΤΑ που κράτησαν το ενδιαφέρον, παικτών – θεατών – προπονητών και παραγόντων, μέχρι το τελευταίο λεπτό σε έναν αγώνα που για άλλους θα φαινόταν εύκολος.

Μιλάμε για το παιχνίδι Π.Α.Ε.Ε.Κ. VS ΑΤΛΑΝΤΑΣ που διεξήχθη στο Λύκειο Δασούπολης στη Λευκωσία, την Κυριακή 31/10/2021, για το πρωτάθλημα της Β1 Κατηγορίας.

Το υλικό που έχει στα χέρια του ο Βασίλης Τασιάς είναι πραγματικά κάτι πολύ εντυπωσιακό και η εξέλιξή του σίγουρα θα προκαλέσει μεγάλο πονοκέφαλο για πολλές ομάδες του Πρωταθλήματος και όχι μόνο. Ξεχωρίσαμε το νούμερο 11, ο Δεκαεξάχρονος Αρμακόλας, που μαζί με τους συμπαίκτες του δημιουργεί ένα δυναμικό επιθετικό ΄΄Κρεσέντο΄΄ στην αντίπαλη άμυνα καταφέρνοντας, ως πρώτος σκόρερ με 21 πόντους, να δίνει ανάσες στην ομάδα του.

Για την ιστορία οι μικροί του ΑΤΛΑΝΤΑ παραδόθηκαν τελικά μετά το έβδομο λεπτό του τελευταίου δεκαλέπτου καθώς η Π.Α.Ε.Ε.Κ με ένα δυνατό ξέσπασμα και διαβασμένη επιθετικά και αμυντικά, πήρε το παιχνίδι με 70 – 64 ανατρέποντας έτσι το σκορ που κυνηγούσε από την αρχή και για 33 λεπτά μέχρι να βρεθεί μπροστά.

Όλοι νικητές αλλά κάποιοι με τον δικό τους τρόπο.

Συγχαρητήρια από το C.B και στις δύο ομάδες.

Είναι χαρακτηριστικές οι στιγμές από τον αγώνα που μας παραχώρησε το κανάλι STEF BASKETBALL TV.