Παρέμεινε αήττητος στο γήπεδό του ο Άρης

0

Για την 3η αγωνιστική του Champions League της FIBA, ο Άρης έκανε το ρεκόρ του 2-1, παραμένοντας αήττητος στο γήπεδο του, καθώς νίκησε την Ναντέρ με 70-62. Οι “κιτρινόμαυροι” έλεγξαν τον ρυθμό του αγώνα, με μόνη εξαίρεση το τρίτο δεκάλεπτο, φτάνοντας δίκαια στο θετικό αποτέλεσμα, καθώς ήταν ανώτεροι από την γαλλική ομάδα.

Image

Ο Μιχάλης Τσαϊρέλης ήταν ο κορυφαίος παίκτης της αναμέτρησης. Σε 23:14 λεπτά συμμετοχής, ήταν ο πρώτος σκόρερ του Άρη με 15 πόντους (4/5 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 4/5 βολές), μάζεψε 6 ριμπάουντ, ενώ μέτρησε 1 ασίστ και 1 κλέψιμο στο ματς, παίρνοντας πρωτοβουλίες σε κρίσιμες στιγμές του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 16-17, 46-36, 54-53, 70-62

ΑΡΗΣ (Γιαννάκης): Φλιώνης 4 (1), Βον 11 (1), Τσαϊρέλης 15 (1), Πουλιανίτης 2, Μούρτος 2, Αθηναίου 7 (1), Μοράντ, Βασιλόπουλος 8, Πέτγουεϊ 9 (3), Γουίβερ 7 (1), Μπένσον 3, Μπελ 2.

ΝΑΝΤΕΡ (Ντοναντό): Πέτεγουεϊ, Αμίνου 7, Κονατέ 2, Σούλερ 15 (5), Σάφαρτζικ 14 (3), Ινβερνίζι 13 (3), Μουρ, Τσουαφέ, Μέρφι 6 (1), Πασαβέ 5.