Ψυλέας στο CB: «Εφικτός ο στόχος της σωτηρίας»

0

Ο Μανδραϊκός πήρε μεγάλη νίκη κόντρα στον Εργοτέλη με 65-52, χάρη στην εκπληκτική τρίτη περίοδο της ομάδας από την Μάνδρα, όπου και έτρεξε ένα επιμέρους 19-5, καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη.

Σημαντικό ρόλο στην επικράτηση των γηπεδούχων έπαιξε ο Νίκος Ψυλέας, με τον έμπειρο φόργουορντ να είναι από τους εμπειρότερους στην κατηγορία, γνωρίζοντας τον τρόπο για να μείνει η ομάδα στην Β Εθνική.

Ο έμπειρος σκόρερ, με πλούσια καριέρα σε όλες τις κατηγορίες μίλησε στο Cyprusbasket για την αναμέτρηση με τους Κρητικούς, ενώ ανέφερε επίσης πως ο στόχος της παραμονής είναι απολύτως εφικτός για τον Μανδραϊκό!

Αναλυτικά τα όσα είπε:

«Το παιχνίδι με το Εργοτέλη ξέραμε ότι θα ήταν πολύ δύσκολο. Η ομάδα του Εργοτέλη ερχόταν με 3 στα 3 και καλή ψυχολογία, ενώ είναι μια ομάδα που ο προπονητης της, κύριος Μαρκάκης επεμβαίνει πολύ στο παιχνίδι και ξέρει να παίρνει αποτελέσματα.

Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν λίγο νευρικοί στο δεύτερο ημίχρονο πιέσαμε πολύ στην άμυνα και βρήκαμε εύκολα καλάθια, με αποτέλεσμα να ξεφύγουμε στο σκορ και να τελειώσει το παιχνίδι. Κλείνοντας ο πρώτος γύρος το πρόσημο είναι θετικό και ο στόχος της σωτηρίας εφικτός».