Σφαιρόπουλος: «Κακή ήττα, αλλά πρέπει να συνεχίσουμε…»

0

Εμφανώς απογοητευμένος με την ήττα της Μακάμπι Τελ Αβίβ από τον Ολυμπιακό, ήταν ο Γιάννης Σφαιρόπουλος.

Οι μικρές λεπτομέρειες, ειδικά στα τελευταία της κανονικής διάρκειας, έκριναν την ήττα (89-87) της Μακάμπι Τελ Αβίβ από τον Ολυμπιακό, σύμφωνα με τον Γιάννη Σφαιρόπουλο.

«Όπως είδατε όλοι ήταν ένα κλειστό παιχνίδι. Παλέψαμε μέχρι το τέλος και το αποτέλεσμα κρίθηκε από ορισμένες μικρές λεπτομέρειες. Κάποια μέρη του ματς, θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά. Ένα χαμένο ριμπάουντ, ένα νωρίς φάουλ κάτω από το καλάθι που τους έστειλε στις βολές, κάποια χαμένα ελεύθερα σουτ, θα μπορούσαν να είχαν τελειώσει το ματς από την κανονική διάρκεια. Είναι ένα κακό αποτέλεσμα, δεν είμαστε χαρούμενοι, αλλά θα πρέπει να συνεχίσουμε. Έχουμε ένα ακόμη παιχνίδι με την Μπασκόνια τώρα. Πρέπει να ξεχάσουμε αυτό το ματς και να επικεντρωθούμε στο επόμενο, καθώς δεν θέλουμε να μας επηρεάσει η σημερινή ήττα στο επόμενο ματς», ήταν τα λόγια του Έλληνα κόουτς.