Στα ημιτελικά ο Ζήνωνας

0

Την πρόκριση του στην ημιτελική φάση των πλέι οφ για το Πρωτάθλημα Ανδρών Κ18 Α’ Κατηγορίας εξασφάλισε ο Ζήνωνας, μετά την νίκη του επί του Αστέρα Μέσα Γειτονιάς με 93-46, στον τρίτο αγώνα της σειράς για την προημιτελική φάση.

Η ομάδα της Λάρνακας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε με το τέλος της πρώτης περιόδου να προηγηθεί με 19-12, ενώ με την ολοκλήρωση του ημιχρόνου το σκορ ήταν στο 36-25. Ο Ζήνωνας ήταν εντυπωσιακός στην Γ’ περίοδο και έφερε το σκορ στο 69-29, ενώ με το τέλος του αγώνα οι Λαρνακείς πήραν την νίκη με τελικό σκορ 93-46. Θυμίζουμε πως στα ημιτελικά έχουν ακόμα προκριθεί οι Όλυμπος Αγλαντζιάς, Αχιλλέας Καϊμακλίου και Απόλλωνας.

Τα δεκάλεπτα: 19-12, 36-25, 69-29, 93-46

Ζήνωνας (Μιχάλης Μιχαήλ): Κωνσταντινίδης 11 (2), Νεοφύτου 3 (1), Στυλιανού 22 (2), Μιχαήλ 19 (1), Χριστοφίδης, Αλεξάνδρου 20 (1), Β. Χριστοφίδης 9 (1), Κυριάκου 4, Χεϊνταριτορκαμάνι, Βαρνάβα 5.

Αστέρας Μέσα Γειτονιάς (Φώτης Καπουτσής): Κυριάκου 6 (2), Παπαδόπουλος, Αλεξάνδρου, Μιλτιάδης, Τζιάμπος 7 (1), Αχιλλέως 14 (1), Αλευθράς 3, Παπαϊωάννου 10, Παναγιωτίδης 4, Παπαδόπουλος 2.

Όσο αφορά το γκρουπ play out του Πρωταθλήματος Ανδρών Κ18 Α’ Κατηγορίας, ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε εκτός έδρας της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου με 57-50.

Τα δεκάλεπτα: 10-23, 28-36, 39-44, 50-57