Το γύρισε δύο φορές το παιχνίδι και μετά γύρισε το πόδι του ο Σάσα Βεζένκοβ (videos)

0

Ο Σάσα Βεζένκοβ είχε καλή παρουσία και φαινόταν να οδεύει προς μία από τις καλύτερες εμφανίσεις του με την φανέλα των Κινγκς στην νίκη με 122-107 επί των Χοκς, ωστόσο τραυματίστηκε και αποχώρησε από το παιχνίδι.

Ο απολογισμός του Σάσα Βεζένκοβ

Ο Σάσα Βεζένκοβ πέρασε στο παρκέ με 10 λεπτά να μένουν για το φινάλε της 2ης περιόδου. Αστόχησε αρχικά σε ένα τρίποντο στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, αλλά μερικά δευτερόλεπτα δεν λάθεψε ξανά, κάνοντας το σκορ 42-29 για το Σακραμέντο πριν περάσει στον πάγκο μετά από κάτι παραπάνω από 3 λεπτά συμμετοχής.

Ο Βεζένκοβ πέρασε ξανά στο παρκέ με περίπου 4.5 λεπτά να μένουν για το τέλος της τρίτης περιόδου και έκανε φάουλ σε προσπάθεια για τρίποντο του Ντεζούντε Μάρεϊ, δίνοντας ένα τετράποντο στους Χοκς. Απάντησε όμως άμεσα και στην επόμενη επίθεση του Σακραμέντο ευστόχησε σε τρίποντο για το 64-77, για να ακολουθήσουν ένα αμυντικό ριμπάουντ και ένα φόλοου με το οποίο έκανε το σκορ 64-79.

Οι Χοκς όμως τότε προσπάθησαν να τρέξουν άμεσα για να απαντήσουν, με τον Βεζένκοβ να επιστρέφει γρήγορα στην άμυνα και στην προσπάθειά του να κόψει τον Μπέι τραυματίστηκε και αποχώρησε.