Βόμβα μεγατόνων στον Στρόβολο η Ένωση!

0

Το μεγάλο “μπαμ” της χρονιάς έκανε η Ενωση Νέων Παραλιμνίου, που μετά απο μια μεγαλιώδη εμφάνιση, επικράτησε στην έδρα του Κεραυνού με 56-55!

Πρόκειται για μια ιστορική νικη που προκαλεί αίσθηση, καθώς είναι η πρώτη στην ιστορία της μέσα στο κλειστό του Στροβόλου…

Ο Νικόλας Παπαδόπουλος καθοδήγησε μαεστρικά τους παίκτες τους και τους είδε να κάνουμε το θαύμα απέναντι στο πανίσχυρο σύνολο του Χριστόφορου Λειβαδιώτη.

MVP: Γκέρι Μπλέικς

Φοβερός και τρομερός ήταν ο Αμερικανός γκαρντ, ο οποίος βρήκε τον εαυτό του: 18 ποντοι με 8/10 σουτ εντός πεδιάς, 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ!!!

HERO OF THE GAME: Τάιλερ Χάινς

Παλικάρι από τα λιγα ο δυναμικός Αμερικανός. Τα έβαλε στα ίσια με τα θηρία του Κεραυνού και έβαλε την υπογραφή του στο επικό διπλό έχοντας 12 πόντους και 8 ριμπαουντ.

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ: Κεν Μπάρκερ

Μπορεί να έχασε τη συμπληρωματική βολή στο γκολ-φάουλ που θα έστελνε το ματς στην παράταση, όμως γενικά ήταν εξαιρετικός με 15 πόντους (7/11 σουτ), 4 ριμπαουντ και ισάριθμες ασίστ.

Ο Μπάρκερ ειχε την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση, αλλά αστόχησε στη βολή μετά το γκολ-φάουλ που έβαλε. Το λάθος του Ρέι έδωσε την τελευταία ευκαιρία στον Κεραυνό, με τον Στυλιανού να χάνει το τελευταίο σουτ υπό δύσκολες συνθήκες!

Δεκάλεπτα: 6-16, 22-32, 41-43, 55-56