Χωρίς φρένο οι Νεανίδες! Συντρίβουν τη Μάλτα στον Τελικό! – Δείτε εδώ την ανάλυση του 1ου ημιχρόνου

0

Η Μάλτα στα 4 πρώτα λεπτά του παιχνιδιού δεν κατάφερε να σκοράρει ούτε 1 πόντο. Έτσι, οι Νεανίδες μας βρήκαν την ευκαιρία να ξεφύγουν με σκορ 11-0. Στην συνέχεια του 1ου δεκαλέπτου η Μάλτα άρχισε να βρίσκει ρυθμό. Η λήξη του 1ου δεκαλέπτου βρήκε την Κύπρο μας να προηγείται με σκορ 14-6.

Στο 2ο δεκάλεπτο οι διεθνείς μας μπήκαν ακόμη πιο αποφασισμένα και κατάφεραν να μεγαλώσουν τη διαφορά στο σκορ. Στη μέση του 2ου δεκαλέπτου, όταν πήρε time-out η Μάλτα, η Κύπρος νικούσε με σκορ 23-9.

Τελικά με άμυνα από ατσάλι και επίθεση που βγάζει φωτιές η Εθνική μας ομάδα Κ18 έβαλε γερά θεμέλια για μια ακόμα νίκη στο U18 Women’s European Challengers. Ο πίνακας αποτελεσμάτων για τη λήξη του 1ου ημιχρόνου έγραφε 37-14 υπέρ της Κύπρου! Χωρίς φρένο προχωρούν τα κορίτσια!