ΕΘΑ: Διπλό (65-75) στο Λευκόθεο επί του ΑΠΟΕΛ για τις Νεάνιδες

286

Τεράστια νίκη για τις Νεάνιδες επί του ΑΠΟΕΛ στο Λευκόθεο. Το απόγευμα του Σαββάτου 17/11/2018, τα κορίτσια μας κατάφεραν και έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα από την έδρα του ΑΠΟΕΛ, παίζοντας πολύ ωραίο μπάσκετ.

Το ξεκίνημα του αγώνα δεν ήταν καθόλου καλό για την ομάδα μας αφού εγκλωβίστηκε στη ζώνη του αντίπαλου κόουτς και το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν στο 26-16 υπέρ των γαλαζοκιτρίνων. Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα άρχισε να βρίσκει ρυθμό και με ένα 9-19 έφερε το ματς στην ανάπαυλα στο ισόπαλο αποτέλεσμα 35-35.

Στο δεύτερο μέρος, τα κορίτσια μας συνέχισαν με το ίδιο πάθος και τον ίδιο ρυθμό παίρνοντας διαφορά στο σκορ, μια διαφορά που συντήρησαν μέχρι και το φινάλε του αγώνα.

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια. Συνεχίζουμε όπως πάντα σοβαρά και πειθαρχημένα και βλέπουμε τη συνέχεια.

Επόμενο ματς, με την ΕΝΑΔ στην έδρα μας, το ερχόμενο Σάββατο.

Περίοδοι: 26-16, 35-35 (9-19), 50-59 (15-24), 65-75 (15-16)

ΕΘΑ: Κινάνη 17(1), Παπαγιάννη 6(1), Κυπριανού 35(2), Αγγελή Περ 2, Ελχάζ 4, Αλωνεύτη 4, Τσεριώτη 7, Αγγελή Παν, Νικολάου, Παναγή, Κλεάνθους.