Εθνική Κ18 Ανδρών: Ήττα από Αστέρα

0

Ο Αστέρας Μέσα Γειτονιάς ήταν ο μεγάλος νικητής στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Β1 Κατηγορίας, όπου επικράτησε εντός έδρας της Εθνικής Ανδρών Κ18 με 72-63. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αγωνίζεται στο εν λόγω πρωτάθλημα, στο πλαίσιο της καλύτερης προετοιμασίας του για τους επίσημους αγώνες του το ερχόμενο καλοκαίρι.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι δύο ομάδες είχαν ένα ισορροπημένο παιχνίδι στην πρώτη περίοδο που βρήκε τον Αστέρα να προηγείται με 17-15, ενώ η ομάδα της Μέσα Γειτονιάς αύξησε την διαφορά στο σκορ κατά πέντε πόντους μέχρι το ημίχρονο (38-31).

Στην επανάληψη είδαμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες. Η Εθνική Ανδρών Κ18 πάλεψε για την ανατροπή, χωρίς να τα καταφέρει. Με την λήξη της τρίτης περιόδου ο Αστέρας ήταν μπροστά με 57-51 ενώ με την ολοκλήρωση του αγώνα οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη με τελικό σκορ 72-63.

Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Παναγιώτου με 13 πόντους ενώ ξεχώρισε και ο Χαραλάμπους που σημείωσε 12 πόντους. Από την Εθνική διακρίθηκαν οι Σωφρονίου και Κυπριανού με 16 και 12 πόντους αντίστοιχα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-15, 38-31, 57-51, 72-63