Έτρεχε με… 100 η Εφές!

0

Σε πάρτι μετέτρεψε την αναμέτρηση απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα η Αναντολού Εφές, κερδίζοντας με 100-79.

Image

Μέχρι το δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, ωστόσο τότε οι Τούρκοι πάτησαν “γκάζι” φτάνοντας στο +10 (41-31), αλλά οι Σέρβοι με τον Γκούντουριτς έμειναν κοντά στο σκορ και πήγαν στα αποδυτήρια όντας στο -7 (47-40).

Με την έναρξη της επανάληψης, η Εφές κυριάρχησε και σταδιακά αύξανε την διαφορά, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να μην μπορούν να ακολουθήσουν και να πετούν λευκή… πετσέτα στη τελευταία περίοδο, όπου οι γηπεδούχοι έφτασαν άνετα στο τελικό αποτέλεσμα.

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ (Περάσοβιτς): Ντεσόν 6 (1), Ερτέλ 17 (1), Χάινεκατ 12 (1), Μπράουν 20, Οσμάν 12 (3/3 3π.), Κότον 19 (5/8 3π.), Γκρέιντζερ , Όμιτς 2, Ντάντσον 7.
ΕΡΥΘΡΟΣ (Ράντονιτς) Ουόλτερς 8 (1), Ντάνγκουμπιτς 2, Λάζιτς 2, Σίμανιτς 2, Σιμόνοβιτς 9 (1), Τζένκινς 20 (3), Γκούντουριτς 14 (2), Γιόβιτς 7, Κούζμιτς 6, Μπιέλιτσα 9 (1).