Τρένο η ΠΑΕΕΚ … συνεχίζει την αήττητη πορεία της

0

Συνεχίζει την αήττητη πορεία της στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Β1 κατηγορίας η ΠΑΕΕΚ, η οποία κέρδισε εντός έδρας τον Phoenix MJ Basket Plus, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Εντός έδρας νίκη, επί του Άτλαντα, πήρε και ο Διγενής Μόρφου που ακολουθεί με εφτά νίκες σε οκτώ παιχνίδια, ενώ διπλό πρόσθεσε στον απολογισμό της η Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ που ισοβαθμεί πλέον με τον Phoenix MJ Basket Plus στους 12 βαθμούς.

Η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την ερχόμενη Πέμπτη με τον αγώνα ανάμεσα στην Εθνική Ενόπλων και τον Όλυμπο Αγλαντζιάς.

Αναλυτικά αποτελέσματα:

ΠΑΕΕΚ-Phoenix MJ Basket Plus 61-42

Διγενής Μόρφου-Άτλαντας 86-56

Youth Stars-Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 75-82

Εθνική Ενόπλων-Όλυμπος Αγλαντζιάς (08/12)

Επόμενη αγωνιστική (11/12):

Phoenix MJ Basket Plus-Διγενής Μόρφου

Όλυμπος Αγλαντζιάς-Youth Stars

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ-ΠΑΕΕΚ

Άτλαντας-Εθνική Ενόπλων (15/12)

Β2 κατηγορία

To Κ.Ν. Αγ. Νικολάου ήταν νικητής στο ντέρμπι κορυφής στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Β2 κατηγορίας, κερδίζοντας εντός έδρας τον Tixee Aστέρας Μέσα Γειτονιάς.

Έτσι, έκανε το έξι στα έξι και παραμένει η μόνη αήττητη της κατηγορίας, υποχρεώνοντας την ομάδα της Μέσα Γειτονιάς στην πρώτη της ήττα.

Στα άλλα δύο παιχνίδια της αγωνιστικής Α.Ο. Αραδίππου και Ζήνωνας πήραν διπλά και ακολουθούν σε τρίτη (10β.) και τέταρτη θέση (9β.) αντίστοιχα.

ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς – Ζήνωνας 44-70

Κ.Ν. Αγ. Νικολάου-Tixee Aστέρας Μέσα Γειτονιάς 80-55

Pagercorp Group E.N. Aγ. Αθανασίου-Α.Ο. Αραδίππου 50-67

Ρεπό: ΕΥ ΖΗΝ